מילבת היא עמותה ציבורית ללא כוונת רווח (ע"ר), זוכת "אות הנשיא למתנדב", הפועלת בישראל משנת 1981 לשיפור איכות החיים והשילוב בחברה של ילדים, מבוגרים וקשישים עם מגבלה ברמת תפקודם באמצעות סביבה טכנולוגית מותאמת.

חברי המרכזים לחיים עצמאיים זכאים לקבל את שרותי מילבת ללא תשלום !!

במילבת צוות שיקומי רב-מקצועי (הכולל מרפאים בעיסוק, קלינאית תקשורת ופיזיותרפיסטים) מומחה בתחום הטכנולוגיה המסייעת. הצוות מעניק ייעוץלהתאמת אביזרי עזר ומידע היכן ניתן להשיגם.

במקרים שבהם לא קיים כל פתרון מסחרי המתאים לצורכי הפונה, מצטרף לתהליך צוות של 600 מתנדבי מילבת – מומחים בתחום הטכנולוגיה והעיצוב אשר מפתחים בהתנדבות את אביזר העזר הנדרש המותאם באופן אישי לצורכי האדם, ובנוסף מפתחים עבור מוסדות בריאות, תעסוקה מוגנת ומוסדות של חינוך מיוחד ורווחה אביזרים, משחקים ואמצעי נגינה וטיפול המותאמים לקבוצות מגוונות באוכלוסייה.

במסגרת המיזם העסקי-חברתי פטל של עמותת מילבת, מפותחים מוצרים חדשניים המיועדים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות וקשישים ברחבי העולם.

על מנת לשתף בידע הרב המצוי במילבת, מילבת נבחרה להקים ולנהל את מאגר המידע האינטרנטי הלאומי "עזרים" המספק מידע בשפות עברית, רוסית וערבית על יותר מ-17,500 אביזרי עזר, פיתחה אפליקציה חינמית בשם Milbat homeלמניעת נפילות קשישים ומפעילה מרכז הדרכה נייד המקיים בכל רחבי הארץ מפגשי הדרכה לקבוצות של אנשי מקצוע, מתנדבים, משפחות, אנשים עם מוגבלות ובני נוער ללא מוגבלות.

שירותי מילבת ניתנים בכל רחבי הארץ בשפות שונות ומסתייעים בהם:

  • ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות;
  • קשישים המתמודדים עם ירידה תפקודית בשל הגיל או עקב מחלה זמנית או קבועה;
  • בני משפחות ומטפלים;
  • אנשי מקצוע וסטודנטים מתחום הבריאות, הרווחה, החינוך והעיצוב;
  • בני נוער ללא מוגבלות (במסגרת תכנית חינוכית לעידוד חשיבה חברתית- טכנולוגית לשיפור החיים של אנשים עם מוגבלות);

פעילותה היצירתית והנרחבת של מילבת מתאפשרת הודות למעורבותם הרבה של מתנדבי מילבת,

ולשיתופי פעולה ותמיכות של משרדי ממשלה (הבריאות, הכלכלה, הביטחון, הרווחה והשירותים החברתיים), אש"ל, הג'וינט, מסד נכויות, המוסד לביטוח לאומי ותרומות מעסקים, מאנשים פרטיים, מקהילות יהודיות ומקרנות מישראל ומחו"ל.

התרומה למילבת מוכרת לצורכי מס בישראל, בארצות הברית ובאנגליה.

אנו מזמינים גם אותך לסייע ולהסתייע בפעילות עמותת מילבת